Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia, będąca filią Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim, która rozpoczęła działalność we wrześniu 2013 roku na bazie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, już wówczas zwiastowała swoim istnieniem nową jakość życia kulturalnego lokalnej społeczności. Rzeczywiście, rokowania się sprawdziły.

Mogli o tym przekonać się w środowy wieczór 18 grudnia wszyscy obecni na sali widowiskowej Zespołu Szkół na koncercie bożonarodzeniowym przygotowanym przez orkiestrę symfoniczną połączonych sił Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim oraz jej filii w Górowie Iławeckim. W programie koncertu znalazły się kolędy i pastorałki wykonywane zarówno przez całą orkiestrę, zespoły kameralne, solistów oraz chór. Przygotowany program, staranne wykonanie, a przede wszystkim ciekawe aranżacje znanych kolęd i motywów muzycznych zarówno polskich, ukraińskich oraz światowych wprowadziły publiczność zaiste w podniosły, bożonarodzeniowy, świąteczny nastrój, pomimo tego, że aura w ostatnich dniach raczej wskazuje na inną porę roku.

Przybyłych na koncert powitali pani Olga Sycz, dyrektor szkoły oraz pan Orest Ortyński, dyrygent orkiestry oraz aranżer wielu kompozycji.

Rzeczony koncert był już piątym z kolei, więc właściwie możemy mówić o pewnej dobrej tradycji, łączącej lokalne środowisko, oraz grudniowym dniu „w którym gasną wszelkie spory”.

Koncert odbył się przy niemal pełnej sali.

Autor: Bohdan Tchórz

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content