Niemal 120 tys. wolontariuszy: dzieci, młodzieży i dorosłych pojawiło się na ulicach naszych wsi, miasteczek i miast w niedzielny poranek 12 stycznia, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród nich byli nieobojętni, bardzo młodzi, młodzi i starsi mieszkańcy Górowa Iławeckiego. Orkiestra w zbożnym celu zagrała już dwudziesty ósmy raz.

Na górowski Finał złożyło się kilka inicjatyw promujących ideę pomocy potrzebującym, którzy wymagają opieki medycznej i użycia wyspecjalizowanej aparatury medycznej.

Do godziny 13.00 wolontariusze prowadzili zbiórkę datków. Tradycyjnie miejscem kwesty były place przed świątyniami, w tym także i gminnymi. Jednocześnie na hali sportowej miejscowej SP odbył się turniej szachowy połączony również ze zbiórką. Natomiast w Ośrodku Kultury realizowany był Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego można było dokonać rejestracji prowadzonej przy pomocy personelu medycznego.

W godzinach popołudniowych dość licznie zgromadzona w sali koncertowej Ośrodka Kultury publiczność mogła licytować zgromadzone przez organizatorów przedmioty artystyczne, gadżety WOŚP, wypieki miejscowych gospodyń, a na zakończenie obejrzeć popisy artystyczne szkolnych grup tanecznych.

Tegoroczny Finał WOŚP, to dzień szczególny, albowiem rok temu w Gdańsku na scenie ustawionej w celu przeprowadzenia finału tej nieszablonowej ogólnopolskiej (ale także i światowej) akcji charytatywnej został śmiertelnie ugodzony nożem Prezydent Miasta Paweł Adamowicz*, wybitny samorządowiec, który widział swoje miasto jako miejsce dla każdego, kto pragnie powiązać z nim swoją przyszłość. Po zwycięskich wyborach między innymi stwierdził: „Gdańsk będzie miastem otwartym i tolerancyjnym. I chcemy, żeby pozostał taki zawsze. Będę starał się być prezydentem wszystkich gdańszczan. Od jutra zaczyna się nowy rozdział w historii gdańskiego samorządu. Wszystkich was zapraszam do współpracy. Poczujcie się współgospodarzami”.

____________________________________________________________________________

*(Na archiwalnym zdjęciu Prezydent Paweł Adamowicz bierze udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ruskiego księcia Włodzimierza Wielkiego w dniu 23 maja 2015 r. Pomnik stanął na skwerze przed greckokatolicką konkatedrą w Gdańsku.)

B.T.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content