Sportowa niedziela 1 marca w Górowie Iławeckim minęła pod znakiem piątego, ostatniego turnieju tegorocznej edycji Cresovia Cup. Turniejowi kibicowała licznie zgromadzona publiczność.

Od momentu powstania w 2015 r. przy górowskim klubie Cresovia Akademii Piłkarskiej, halowe turnieje piłki nożnej są największym wydarzeniem sportowym w mieście organizowanym dla dzieci i młodzieży. Aranżowane są od pięciu lat i rozgrywane w kategoriach wiekowych od Skrzata do Młodzika. Do tej pory wzięło w nich udział około 1500 zawodników z kilkunastu klubów całego województwa. Od trzech lat głównym sponsorem tytularnym, wspierającym rozgrywki młodych piłkarzy, jest firma Marges-Bud, która także w tym roku objęła swoim patronatem cykl przeprowadzonych turniejów.

Zmagania, które rozpoczęły się w tym roku 19 stycznia, odbywały się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Zakończyły się rywalizacją Skrzatów. Do gry w najniższej kategorii wiekowej przystąpiły zespoły reprezentowane przez DKS Dobre Miasto, MKS Jeziorany, AP Progres Lidzbark Warmiński oraz AP Cresovia Górowo Iławeckie. W turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, gdyż zgodnie z wolą organizatorów, na tym etapie najważniejsza jest dobra zabawa w gronie rówieśników. W związku z powyższym panie Joanna Kierul i Monika Błocka na zakończenie rozgrywek wręczyły puchary i medale pamiątkowe oraz upominki ufundowane przez sklep piłkarski ZgodaFC dla wszystkich zespołów bez względu na wyniki sportowe.  

*          *          *

W całym tegorocznym cyklu rozgrywek razem udział wzięło około 300 zawodników z 10 klubów województwa, m.in. z: MBKS Victoria Bartoszyce, MKS Polonia Lidzbark Warmiński, MKS Błękitni Orneta, AP Progres Lidzbark Warmiński, KS Wałsza Pieniężno, MKS Jeziorany, KKS Granica Kętrzyn, DKS Dobre Miasto, KS Polonia Pasłęk oraz gospodarze, AP Cresovia Górowo Iławeckie. Łącznie rozegrano 75 spotkań w czasie których łącznie strzelono 347 bramek z czego 104 padło łupem Żaków, gdzie po raz kolejny najwięcej trafień w całym cyklu zaliczył właśnie reprezentant tej kategorii wiekowej Kornel Rydzewski z AP Progres Lidzbark Warmiński strzelając 23 bramki. Ważnym momentem każdego turnieju była zbiórka datków, prowadzana na rzecz pomocy uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim Mai Kierul, która walczy z ciężką chorobą nowotworową.

W poszczególnych kategoriach zwyciężały drużyny:

Młodzik – KS Polonia Pasłęk,

Orlik – AP Cresovia Górowo Iławeckie,

Orlik Młodszy – KS Wałsza Pieniężno,

Żak – DKS Dobre Miasto,

Skrzat – wszystkie zespoły.

Podsumowując cały cykl turniejów, koordynator Akademii Piłkarskiej Cresovii Górowo Iławeckie Rafał Gajdamowicz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do ich organizacji, a w szczególności sponsorom i partnerom tego projektu: m.in. Markowi Kierulowi, właścicielowi firmy Marges–Bud oraz Grzegorzowi i Monice Błockim, właścicielom restauracji Róża Wiatrów. Szczególne podziękowania skierował również do rodziców z górowskiej Akademii za zaangażowanie w czasie rozgrywek i przygotowywanie słodkiego poczęstunku.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content