Od mszy świętej w intencji motocyklistów odprawionej przez proboszcza Jana Puławskiego w górowskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, miejscowi motocykliści zrzeszeni przy klubie „ZJAWA” rozpoczęli w sobotę 13 czerwca „sezon jeździecki 2020”.

Zwracając się do zgromadzonych w świątyni ks. Jan Puławski, nieformalny kapelan lokalnych bajkerów (sam także miłośnik jednośladów), wypowiedział, między innymi, słowa, na którymi powinni by zastanowić się nie tylko pasjonaci motocykli:  „Człowiek powinien mieć w swoim życiu jakąś pasję, którą będzie realizował i rozwijał, którą będzie  żył. W waszym przypadku jest to motocykl, który daje dużo przyjemności oraz radości. Niektórzy mówią, że jest niebezpieczny, lecz cóż jest dzisiaj bezpieczne, gdy korzysta się z tego bez wyobraźni… Cieszmy się z tego, że nasza pasja jest realizowana z pomocą samego Boga. Prosimy go, by nas strzegł, dał pewną rękę i bystre oko. Aby człowiek nie wyrządził sobie i innym żadnej krzywdy. Dzisiaj po raz kolejny prosimy Boga o jego obecność w naszym życiu. On nas nigdy nie opuszcza, on nam zawsze towarzyszy, lecz to człowiek potrafi Boga opuścić i iść po swojemu, ale on jest nam potrzebny, abyśmy mogli życie przejść szczęśliwie i dojść do punktu zbawienia”.

Po mszy proboszcz poświęcił na nowy sezon zgromadzone przed kościołem motocykle oraz pojazdy towarzyszące na nowy sezon, natomiast sami bajkerzy po sesji pamiątkowych fotografii do rodzinnych albumów odśpiewali tradycyjne „Sto lat” kolegom-jubilatom obchodzącym akurat tego dnia jedenastą rocznicę ślubu – Emilii i Krzysztofowi Kawęckim.

Uroczysty dla motocyklistów dzień zakończył się wspólną wycieczką i wieczorem biesiadą przy ognisku.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content