Po raz kolejny dwa sportowo intensywne dni spędzili nasi młodzi zawodnicy uczestnicząc w VII Memoriale im. Piotra Karpniaka, który odbył się w Dobrym Mieście. W całym dwudniowym cyklu zagrały 32 zespoły, rywalizując w Mini Euro/Liga Narodów oraz Mała Liga Mistrzów/Liga Europy.

Pierwszego dnia zmagań system rozgrywek polegał na tym, że po meczach grupowych dwa pierwsze zespoły grały w Mini Euro, a dwa ostatnie, w Lidze Narodów, gdzie rywalizowały w systemie pucharowym, co w ogólnym rozliczeniu przełożyło się na dużą ilość czasu spędzonego aktywnie na boisku. Podobnie było podczas drugiego dnia rywalizacji podczas rozgrywek Małej Ligi Mistrzów.

Sobota 15 sierpnia: Mini Euro

W pierwszym dniu Memoriału uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2009. Tym razem nasza górowska drużyna młodzików grała pod szyldem reprezentacji Niemiec. Niestety, w sześciu rozegranych spotkaniach musiała uznać wyższość rywali zajmując ostatecznie ósme miejsce w Lidze Narodów.

Niedziela 16 sierpnia: Mała Liga Mistrzów

Drugi dzień rozgrywek należał do zawodników z rocznika 2011, którzy uczestniczyli w turnieju piłkarskim Mała Liga Mistrzów. W tym dniu nasz klub reprezentowała drużyna Orlików, która podczas losowania została zespołem Ajaxu Amsterdam. czterema porażkami i dwoma zwycięstwami nasz górowski Ajax zajął piąte miejsce Ligi Europy.

Mnóstwo spotkań, mnóstwo minut spędzonych na boisku, porażki i zwycięstwa, radość i smutek, ale przede wszystkim wspaniałe piłkarskie święto. Miejmy nadzieję, że każda minuta spędzona na boisku nie poszła na marne. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą rywalizację, a organizatorom za zaproszenie.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content