Trójkąt Lidzbarski

Nadleśnictwo Górowo Iławeckie wydało mapę tematyczną – „Trójkąt Lidzbarski – mapa turystyczna fortyfikacji na terenie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie”. Opracowanie jest efektem prac badawczych prowadzonych przez autorów od 2008 roku, a także inwentaryzacji prowadzonej przez pracowników nadleśnictwa w ostatnim czasie.

Niniejsze wydanie stanowi trzecią cześć serii i jest kolejnym krokiem zmierzającym do zinwentaryzowania całości umocnień Trójkąta Lidzbarskiego znajdujących się na terenie Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Olsztynie.

Opracowanie obejmuje 31 kilometrowy fragment linii obronnej (czwarty i fragmenty trzeciego i piątego odcinka dywizyjnego), na którym zinwentaryzowano łącznie 227 schronów i inne   obiekty towarzyszące.

Mapa ułatwia zwiedzanie najciekawszych schronów, dostarcza wielu informacji. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców zawiera tłumaczenia na język angielski.

Mapa jest dostępna w siedzibie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Autor: Waldemar Ostrowski

Facebooktwitter

Next Post

Pierwszy dzień jesieni

czw Wrz 24 , 2020
Początek kalendarzowej jesieni jest stały. Przypada on na 23 września, a w bieżącym, 2020 roku, przypadł on na środę. W tym roku pierwszy dzień jesieni był niezwykle pogodny, wręcz wymarzony na spacery i kontemplację przyrodą. Zapewne wielu z nas, korzystając z miłej aury bezwietrznego, słonecznego dnia, postanowiło przejść się najbliższą […]