Z końcem listopada 2019 roku zakończyło się VII Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Z przyczyn wiadomych, dopiero po  567 dniach można było wznowić rozgrywki.

Trzeba przyznać, że ich inauguracja nie nastąpiła w najlepszym momencie. Rozpoczynający się okres wakacyjno-urlopowy, oraz słoneczna pogoda spowodowały, że 19 czerwca do Górowa Iławeckiego na turniej nr 1 przybyło tylko 20 zawodników. Do zawodów nie zgłosiły się dzieci w kategoriach szkół podstawowych oraz zabrakło kobiet. Organizatorzy przekonani są jednak, że w następnych turniejach będzie lepiej.

Słabszą frekwencję należy również tłumaczyć nie tylko zbliżającymi się wakacjami. Trzeba również podkreślić, że od chwili poluzowania obostrzeń sanitarnych praktycznie wszyscy zawodnicy–amatorzy do czynnego treningu przystąpili dopiero na początku czerwca. Dlatego też wiele osób nie zdecydowało się na przystąpienie do rywalizacji bez odpowiedniego przygotowania. Braki zarówno kondycyjne jak i techniczne widać było po prawie wszystkich startujących w sobotę uczestnikach, którzy nadrabiali je jednak niesamowitą ambicją.

Kilka godzin grania w temperaturze przekraczającej nawet 32 stopnie, na hali gdzie nie ma klimatyzacji, spowodowało, iż wszyscy czuli się zmęczeni. Napotkane utrudnienia tenisistom rekompensowała jednak możliwość sportowej rywalizacji oraz ponownego spotkania się ze sobą po tak długiej przerwie. Widząc uśmiechy na twarzach, okazywaną sobie życzliwość w chwilach odpoczynku od gry, należy mieć przekonanie, że był to najwyższy czas do reaktywowania zawodów.

Chociaż turniejowych gier nikt nie odpuszczał, to wyniki sportowe miały niejako drugorzędne znaczenie. Z uwagi na niższą frekwencję,  na wniosek samych zawodników, turnieje w poszczególnych kategoriach rozgrywano systemem „każdy z każdym” lub w grupach. Jedynie kategoria  „open” rozegrana została systemem pucharowym „do 2 porażek”.

Rezultaty z turnieju nr 1 stanowią jednocześnie wyniki w klasyfikacji generalnej VIII GP. Wg. nich, w kolejnych zawodach, będą rozstawiani poszczególni zawodnicy

kat. mężczyźni do lat 40:

1. Paweł Deska (Ostróda) – 30 pkt.
2. Kuba Gołaszewski (Olsztyn) – 25 pkt.
3. Michał Żywiec (Olsztyn) – 20 pkt.
4. Jakub Waciak (Górowo Iławeckie) – 18 pkt.
5. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 16 pkt.
kat. mężczyźni 40-50 lat:

1. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 30 pkt.
2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 25 pkt.
3. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 20 pkt.
4. Jacek Kozubek (Olsztyn) -18 pkt.
5-6. Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie), Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 16 pkt.
7-8. Bogdan Gałązka (Orneta), Grzegorz Wojnowski (Olsztyn) – 14 pkt
9. Andrzej Gromek (Orneta) – 12 pkt.

kat.  mężczyźni powyżej 50 lat:

1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 30 pkt.
2. Zbigniew Kreft (Olsztyn) – 25 pkt.
3. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 20 pkt.
4. Bogdan Mydło (Olsztyn) – 18 pkt.
5. Marek Pawlak (Górowo Iławeckie) – 16 pkt.
6. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 16 pkt.

kategoria open:

1. Paweł Deska (Ostróda) – 30 pkt.
2. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 25 pkt
3. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 20 pkt.
4. Sebastian Główczyk (Olsztyn) -18 pkt.
5-6. Jakub Waciak (Górowo Iławeckie), Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 16 pkt
7-8. Grzegorz Komorowski (Płoskinia), Kuba Gołaszewski (Olsztyn) – 14 pkt.
9-12. Bogdan Gałązka (Orneta), Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie), Michał Żywiec (Olsztyn), Grzegorz Wojnowski (Olsztyn) – 12 pkt.
13-16. Bogdan Mydło (Olsztyn), Zbigniew Kreft (Olsztyn), Jacek Kozubek (Olsztyn), Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.
17-20. Stanisław Miciun (Bartoszyce), Andrzej Gromek (Orneta), Marek Pawlak (Górowo Iławeckie), Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 8 pkt.

Następne zawody planowane są na ostatni tydzień lipca. Jednak jest to hipotetyczny termin. Wszystko zależy od ustaleń z administratorem obiektu oraz z kierownictwem odbywającej się w tym czasie Letnią Akademią Leszka Kucharskiego. O terminie będziemy informować.

Andrzej Markowski,

foto: Bartłomiej Matoszko

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content