Czwartek 19 sierpnia w naszym mieście był dniem Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci, który przeprowadzony został na „Orliku” przy ul. Sikorskiego.

Zawody, wspólnie z miejscowym Ośrodkiem Kultury, przeprowadzili lokalni animatorzy sportu. Zawody rozegrane zostały w 2 kategoriach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi oraz rocznik 2009 i młodsi. Do każdej z nich zgłosiło się po 3 drużyny. Przed zawodami, animatorzy przyjmujący zapisy, z dużym zainteresowaniem dla dziecięcej wyobraźni, oczekiwali na zgłoszenia. Do czwartkowego turnieju nie zapisywały się bowiem zespoły, przyjmując nazwę: Real, Barcelona, Bayern lub Juventus. Zgłosiły się drużyny, które miały groźne nazwy (Dzikie Pantery), albo wesołe (Drewniaki i FC Banany) lub bardziej tajemnicze (FC MHS, GGP, TD JR).

Dziecięca fantazja wzbudzała uśmiech nie tylko organizatorów, ale również wielu rodziców, którzy chętnie przyszli dopingować swoje pociechy. Podczas turnieju było sporo emocji oraz rywalizacji  w duchu fair play. Każdy zawodnik chciał pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o dobry wynik dla drużyny. Jednak najważniejszy był udział w turnieju oraz dobra, sportowa postawa.

Po zakończonej rywalizacji wszyscy zawodnicy zostali obdarowani przez burmistrza miasta pamiątkowymi medalami oraz łakociem.

Wyniki:


Grupa młodsza (rocznik2009 i młodsi):

– FC  BANANY

– DZIKIE  PANTERY

– FC  MHS

Grupa starsza  (rocznik2006 i młodsi):

– DREWNIAKI

– GGP

– TD JR

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content