W minioną sobotę, 28 sierpnia 2021 r.,  rozegrany został turniej nr 2 VIII Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym.  Do zawodów zgłosiło się 28 osób, w tym jedna kobieta – Alicja Niedźwiecka z Ornety. W porównaniu do turnieju nr 1, gdzie było 20 zawodników, jest to zauważalny postęp. Organizatorów cieszy fakt, iż powrócili „starzy bywalcy” górowskich zawodów, aczkolwiek pojawiło się również dwóch absolutnych debiutantów.


Napawa optymizmem, że górowskie zawody cieszą się wśród amatorów wciąż dużym uznaniem. Jak to ostatnio bywało, prym wiedli zawodnicy ze stolicy naszego województwa, którzy zwyciężyli we wszystkich kategoriach. Prawdziwym „czarnym koniem” okazał się najmłodszy uczestnik turnieju Kuba Gołaszewski, który wygrał kategorię do lat 40 oraz open. W kategorii 40 – 50 lat najlepszym okazał się Krzysztof Ługowski, zaś w kategorii powyżej 50 lat zwyciężył Franciszek Jastrzębowski. Wszyscy wymienieni objęli prowadzenie w klasyfikacjach w swoich kategoriach wiekowych. Jedynie w najbardziej prestiżowej kategorii open,  liderem został Krzysztof Ługowski, który wyprzedza o 6 pkt. rewelacyjnego  Kubę Gołaszewskiego.


Następne zawody planowane są  na 11 września. Przyspieszamy nieco tempo, gdyż nie możemy przewidzieć rozwoju sytuacji przy przewidywanej czwartej fali pandemii.

O terminie kolejnych turniejów będziemy informować.

tekst: A. Markowski

foto: B. Matoszko

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content