Nasze miasteczko ceni sport, a rezultatem tego są odbywające się cyklicznie wszelkiego formatu wydarzenia, wśród których szczególne miejsce zajmuje tenis stołowy. Otóż, w ostatnim czasie w Górowie Iławeckim odbyły się 3 turnieje tenisa stołowego:

– 30 września – XIII Wojewódzki Turniej tenisa stołowego o puchar Prezesa Stowarzyszenia “Jesteśmy Razem”;

– 2 października – zakończenie VIII Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym z udziałem wicemarszałka województwa;

– 4 października – Mistrzostwa szkół podstawowych i ponadpodstawowych w tenisie stołowym powiatu bartoszyckiego.

Turniej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia (30 września) „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim przeznaczony jest dla podopiecznych i kadry Środowiskowych Domów Społecznych i Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu naszego województwa.

Kilka słów refleksji o turnieju. Za każdym razem pod wrażeniem atmosfery tam panującej. Wspaniały kontakt kadry ze swoimi podopiecznymi, nieskrywana radość z kolejnego spotkania oraz czysta sportowa rywalizacja, pozbawiona nieokreślonych niezdrowych podtekstów. Gratulowanie zwycięzcom oraz tym, którzy przegrali jest na porządku dziennym. Są to te elementy codziennego życia, gdzie wielu z nas – uznawanych za „normalnych” mogłoby uczyć się od tych, którzy w codziennym życiu odsunięci są trochę na margines. Wychodząc do domu po takim turnieju, mam zawsze wielki szacunek dla tych ludzi a w szczególności dla kadry, za ich cierpliwość i profesjonalizm, potrafiącej w swoich małych społecznościach wytworzyć taką atmosferę.

2 października br. zakończone zostały rozgrywki z cyklu VIII Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Tegoroczne rozgrywki zostały „okrojone” tylko do 4 turniejów, gdyż: „W ubiegłym roku nie graliśmy z powodu pandemii. Dlatego też chcieliśmy rozegrać tę VIII edycję – nawet w okrojonej formie – do końca. Obawialiśmy się, że zapowiadana kolejna fala nie pozwoli nam na ich dokończenie. Tradycyjnie już przygotowaliśmy dyplomy i medale oraz upominki dla wszystkich uczestników, które wręczane są na zakończenie rozgrywek. Musimy utrzymać pewien poziom organizacyjny aby ludzie do nas zaglądali. Jeżeli przestaną – to znikniemy z „tenisowej mapy” województwa. Jesteśmy przekonani, że obok życzliwości wielu osób w Górowie Iławeckim, to właśnie fajna atmosfera naszych zawodów w jakimś stopniu przyczyniła się do tego, iż od 4 lat właśnie tutaj swoją Letnią Akademię organizuje – legenda nie tylko polskiego tenisa stołowego – Leszek Kucharski ”.

Od kilku już sezonów z naszych zawodach, kategorie „szkolne” nie były obsadzane. Dlatego też organizatorów zaskoczył trochę fakt udziału w ostatnim turnieju dzieci z Giżycka. Pan Mariusz Bronk przywiózł na górowski turniej nie tylko swoje pociechy Olę i Janka ale również ich koleżankę Igę. Udział tych młodych adeptów tenisa stołowego, wniósł powiew radości i nadziei na lepsze jutro. Najmłodsi rozegrali pomiędzy sobą towarzyski turniej oraz rywalizowali ze starszymi w turnieju open. Chociaż młodzi debiutanci w starciu z doświadczonymi amatorami nie zwojowali niczego wielkiego, to jednak ich start wart jest odnotowania a nabyte doświadczenia z pewnością zaowocują w przyszłości.

W poniedziałek 4 X w hali sportowej szkoły podstawowej w Górowie Iławeckim odbyły się drużynowe mistrzostwa szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu bartoszyckiego. Stawką tych zawodów był awans do rozgrywek regionalnych, który uzyskiwały po 2 najlepsze zespoły. Z uwagi na dość małe zainteresowanie, w każdej kategorii rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”

Andrzej Markowski

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content