W ramach obchodów Święta Niepodległości, w części sportowej, 9 września br. w  górowskiej szkole podstawowej został rozegrany turniej szachowy, który zorganizował pedagog szkolny p. Roman Petrecki. Sędzią zawodów był  Andrzej Markowski z MGS „Bałga” w Górowie Iławeckim.

W zawodach uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.  Cieszy fakt, że do zawodów przystąpiło 31 uczniów, którzy uczą się „królewskiej gry” pod okiem swoich nauczycieli – Romana Petreckiego i Aleksandry Klimko.

W najmłodszej grupie wystartowało 9 uczniów, których poziom gry nie jest jeszcze zbyt wysoki, ale udział w zawodach traktują poważnie. Takie doświadczenia będą owocowały w przyszłości. W tej kategorii wiekowej turniej wygrał Karol Mackiewicz z klasy II b, przed Konradem Olejniczakiem z kl. III a oraz Zosią Piędziak z kl. II a.

Całe podium średniej kategorii, gdzie wystartowało 4 zawodnkiów, zajęli uczniowie klasy Va.  Wygrał Filip Drabiński przed Adamem Goluchem i Wiktorią Jemielity. W najstarszych klasach obsada turnieju była najliczniejsza, gdyż do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów.  Turniej wygrał Bartosz Bachanowicz z kl. VIII a przed Izą Gnaś kl. VIII a oraz Jakubem Lipskim z kl. VII a.

Wszystkim uczestnikom turnieju pamiątkowe medale wręczył dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec.