To była wspaniała inicjatywa. Wystąpił z nią właściciel gospodarstwa rolnego „Zielone Wzgórza Warmii” pan Grzegorz Gostkowski. Otóż, chcąc pomóc pogorzelcom z Gałajn, zadeklarował sfinansowanie nietypowego turnieju szachowego. W zawodach, które 11 stycznia odbyły się w piwnicach górowskiego ratusza, za każdą rozegraną partię płacił 50 zł na rzecz rodzin dotkniętych pożarem w Gałajnach w nocy z 7 na 8 grudnia 2021 r.


W turnieju, który rozegrano systemem „każdy z każdym”, wzięło udział 16 osób w tym 6 uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Część zawodników (szczególnie tych młodszych) nie mogła dotrwać do końca zawodów z różnych przyczyn. Dlatego też swój udział kończyli trochę wcześniej, po rozegraniu kilku lub kilkunastu rund. Jednak start każdego uczestnika był bardzo ważny i należą im się słowa uznania. Wyniki turnieju oraz ilość rozegranych partii skrupulatnie odnotowywał instruktor sportu z „MGS Bałga” w Górowie Iławeckim. Podczas blisko czterogodzinnych zmagań rozegrano łącznie 80 pojedynków, które zaowocowały uzbieraniem 4000 zł na rzecz rodzin dotkniętych pożarem.


W turnieju nie było dyplomów, pucharów i innych nagród, zaś wyniki sportowe pozostały sprawą drugoplanową. Liczyło się to, że w sympatycznej atmosferze, każdy w jakiś sposób pomaga potrzebującym. Wszyscy startujący wiedzieli, ze idea sponsora była bardzo piękna. Łączyła ich jednocześnie i chęć pomocyrodzinom pokrzywdzonym w wyniku nieszczęścia, i potrzeba popularyzacji szachów w naszym górowskim środowisku.


Panu Grzegorzowi należą się słowa uznania za inicjatywę oraz wielkie, szczere serce!

Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania szachowe, które odbywają się w piwnicach ratuszowych w każdy wtorek w godz. 17.00 – 19.00. Mile widziani są wszyscy, zarówno starsi jak i młodsi szachiści.

Andrzej Markowski

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content