Kolejny raz, w sobotę 28 maja,  Górowo Iławeckie było gospodarzem powiatowych eliminacji turnieju Sportowo-Pożarniczego Drużyn Młodzieżowych OSP. Turniej w całości przeprowadzony został na miejscowym stadionie miejskim, pomimo szczególnie niesprzyjającej pogody, niskiej temperatury i padającego, z małymi przerwami, deszczu.

Adepci zaszczytnego zawodu strażaka na Turnieju, razem ze swoimi opiekunami, pojawili się na murawie stadionu miejskiego z: Górowa Iławeckiego, Sątop-Samulewa (dwie drużyny), Kinkajm, Bisztynka, Kandyt, Bezled, Łabędnika, Kamińska, Galin i Sępopola.

Młodzi strażacy, dziewczęta i chłopcy, współzawodniczyli między sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz rozwinięciu bojowym.

Udział młodzieży w zawodach strażackich, co podkreślali doświadczeni organizatorzy, ma szczególne znaczenie dla wszystkich nas, bowiem w takich właśnie projektach, realizowanych na różnych szczeblach i różnych poziomach, kształtują się osoby, które w przyszłości zostaną strażakami, czy to zawodowymi, czy też ochotniczymi.

Pierwsze miejsce w Turnieju Sportowo-Pożarniczym w Górowie Iławeckim zdobyła drużyna z Galin. Drugie i trzecie miejsca przypadły kolejno drużynom z Bezled i Kinkajm.

bt

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content