W piątek 23 czerwca rok szkolny 2022/23 w całej Polsce pożegnało i odebrało świadectwa (nieliczni, niestety, załapali się na poprawki) ok. 4,6 mln uczniów. Zgodnie z danymi Ministerstwa Edukacji i Nauki wiemy, że w tym roku szkolnym w szkołach podstawowych uczyło się 3 mln 6,8 tys. uczniów, a w szkołach ponadpodstawowych (liceach, technikach, szkołach specjalnych przysposabiających do zawodu i szkołach branżowych I stopnia) – 1 mln 640,6 tys. uczniów.

W przyszłym roku szkolnym, 2023/24, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczną się w poniedziałek 4 września.

W bieżącym, dopiero zakończonym roku szkolnym, w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych uczyło się 525,8 tys. uczniów (znacznie więcej niż w latach ubiegłych, bowiembył cały rocznik uczniów, którzy poszli do szkoły w wieku 7 lat i pół rocznika uczniów, którzy rozpoczęli naukę w szkołach w wieku 6 lat). Drugi rok z rzędu w wielu polskich szkołach uczyły się dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy.

Górowo Iławeckie, o którym często piszemy, że jest ośrodkiem uczących się, nadal posiada imponującą, w odniesieniu do liczby mieszkańców, ilość uczniów na wszystkich szczeblach edukacji, włączając także przedszkole miejskie. W szkole podstawowej mieliśmy uczniów 254, w przedszkolu – 150, natomiast w obu zespołach szkół łącznie – 471. Razem w naszym mieście nauki pobierało 875 dziewcząt i chłopców, dzieci oraz młodzieży. Także mieliśmy u siebie dzieci uchodźców.

(bt)

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content