O sezonie letnim, w którym nic się nie dzieje, zwykło się mawiać „sezon ogórkowy”. Nie dotyczy to Górowa Iławeckiego, bowiem tutaj się dzieje. Szczególnie w drugiej połowie owego „sezonu ogórkowego”. Bardziej szczegółowo, to chodzi o remonty bardzo już zmęczonych miejskich ulic.

Remontowane są dwie dwie ulice: Armii Krajowej (remont ukończony) oraz gen. Władysława Sikorskiego (remont trwa).

Prowadzone aktualnie prace polegające na remoncie nawierzchni jezdni oraz układanie chodników pozwalają przypuszczać, że z początkiem nowego roku szkolnego stan fragmentów dróg w mieście będzie zadowalający co jest nie bez znaczenia dla wzmożonego w okresie jesienno-wiosennym ruchu. O pozostałych miejskich uliczkach chwilowo wspominać nie warto. One czekają.

Rewitalizacji doczekał się także miejski dom kultury. Administracja obiecuje jego uroczyste otwarcie na początku września razem z początkiem kolejnych, przeniesionych na sezon jesienny „Dni Górowa Iławeckiego”.

(bt)

Facebooktwitter

2 komentarze

Jaro · 15 września 2023 o 20:07

Organizacja ruchu na ul .Władysława Sikorskiego to jakaś paranoja , ciekawe co za nieduk i kaciała tym kieruje , powinien dostać takiego kopa że wylądował by jako pomocnik sprzątającego toy-toye .

Jaro · 15 września 2023 o 20:13

Jeżeli remonty ulic będą wykonane tak jak w Domu Kultury to WIELKIE BRAWA .

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content