Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” zaistniało w Górowie Iławeckim dwadzieścia lat temu, a 6 października (2023 r.) uroczyście obchodziło swój jubileusz.

Stowarzyszenie mieści się w dawnym budynku licealnego internatu. Kiedyś porzucony i zniszczony, dzisiaj jest pięknie wyremontowany, a podwórze uzupełnione o świetlicę z zapleczem kuchennym i budynek warsztatowy. We wszystkich pomieszczeniach instytucja prowadzi rozwinięte działania na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i wykluczonych.

– Wszystko zaczęło się właśnie dwadzieścia lat temu – zaznaczył w słowie do zgromadzonych prezes Stowarzyszenia Piotr Baczewski. – Uświadomiliśmy sobie wtedy, że w naszym regionie istnieją ogromne potrzeby, a jednocześnie że brak jest jakiejkolwiek instytucjonalnej opieki skierowanej do osób niepełnosprawnych, starszych czy wykluczonych. Rozpoczęliśmy procedurę założycielską Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”.

Po upływie dwudziestu lat działalności Stowarzyszenie może szczycić się wspaniałą bazą, w której praca z jego uczestnikami prowadzona jest w 14 pracowniach – fotograficznej, artystycznej, krawieckiej, gospodarstwa domowego, komputerowo-multimedialnej, edukacyjnej, rękodzieła i ceramiki, radiowej, techniczno-stolarskiej itp. Do dyspozycji uczestników jest również sala rehabilitacyjna, siłownia, sauna i sala bilardowa.

Pierwszym punktem programu artystycznego przygotowanego dla gości jubileuszu był balet przygotowany przez osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów.

(bt)

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content