Tegoroczny, 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (27. 01. 2024) odbywający się pod hasłem “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, dedykowany zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, odbywał się w szczególnej atmosferze bardzo widoczną oznaką czego było to, że relacje z całego kraju przekazywane były we wszystkich kanałach informacyjnych TV. Tak nie było od ośmiu lat.

Około 23.30 szef WOŚP Jerzy Owsiak ze sceny ustawionej na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie oświadczył:  “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – 175 mln 426 tys. 813 zł – to są dopiero pieniądze, które będą liczone. Graliśmy na całym świecie, graliśmy w całej Polsce, graliśmy na całej przestrzeni, gdzie jest miłość, przyjaźń i muzyka”.

Do Finału WOŚP włączyło się także nasze miasteczko (zresztą, jak każdego roku). Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami można było zobaczyć na jego ulicach już od samego rana. Oczywiście, najczęściej młodzież kwestowała przed miejscowymi świątyniami, a darczyńców nie brakowało.

Swoje wsparcie WOŚP okazali także górowscy szachiści organizując w świąteczną także ze względu na Finał) niedzielę charytatywny turniej.

(bt)

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content