Otwarcie 8 marca prac fotograficznych uczniów  z  górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania pod dosyć intrygującym tytułem „To my – kwiaty w ogrodzie życia”, zbiegło się z datą Międzynarodowego Dnia Kobiet i nie był to przypadek, bowiem portrety fotograficzne zaprezentowane przez młodzież, były jak owe kwiaty, pojedyncze  i bukiety, darowane tego szczególnego dnia dziewczętom i paniom.

Miejscem wystawy stały się klimatyczne, gotyckie wnętrza piwnic górowskiego ratusza. Witając młodzież, bowiem w większości ona była publicznością wernisażu ale także nauczycieli oraz mieszkańców miasta, Mirosław Mycio, pomysłodawca projektu, a jednocześnie opiekun szkolnego koła fotograficznego, podkreślił w słowie wstępnym szczególne zaangażowanie uczniów w prace prowadzonego przez niego klubu oraz organizację prezentowanej wystawy.

Szkoła, znana w środowisku jest z tego, że proponuje uczniom prócz godziwego poziomu nauczania, także poza godzinami dydaktycznymi liczne formy rozwijania swoich pasji, pomysłów oraz zainteresowań, czasem na początku może jeszcze niezbyt uświadomionych.

Koło fotograficzne i prowadzone w nim zajęcia mają szczególny charakter, albowiem zaznajomieni z aparatem fotograficznym (lustrzanką, nie smartfonem) i dedykowanymi programami komputerowymi do obróbki zdjęć, jego członkowie już samodzielnie eksperymentują i realizują swoje zamysły. Rezultaty ich działań przyozdobiły wczesnym popołudniem Dnia Kobiet piwniczne ściany ratusza.

Po części oficjalnej, otwarciu wernisażu i zapoznaniu się z wystawianymi pracami, przed publicznością wystąpiła przy akompaniamencie akordeonu szkolna folkowa grupa śpiewacza z ciekawie zaaranżowanym repertuarem popularnych pieśni ukraińskich.

(bt)

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content